O programu

Pomáháme českým B2B startupům rychle růst a expandovat.

Jak to funguje

Program je selektivní a do ročníku může být přijato maximálně 20 startupů, které vybírá team Ment2Grow. Do programu je přijata zhruba třetina uchazečů, kteří se přihlásí.

Pro registraci do programu je nutné detailně vyplnit přihlášku a dále absolvovat vstupní videohovor.

V programu je očekávána aktivní účast na workshopech, eventech a mentoringu, zvažte tedy prosím své časové možnosti předem, aby nebylo místo v programu blokováno pro jiného potenciálního účastníka. Aktivní účast v programu vyžaduje cca jeden až dva man-days v měsíci.

Mentoring a některé další aktivity jsou určeny pouze pro zakladatele startupu. Vybrané aktivity však mohou využít i jiní klíčoví členové týmu či jsou určeny přímo pro ně.

Program je financován díky našim partnerům. Účastníci hradí pouze provozní poplatek ve výši 34.000 CZK za osmiměsíční účast s garancí vrácení částky, v případě, že nejsou splněna očekávání.

SDÍLENÍ V KOMUNITĚ

Získejte přístup do komunity a propojte se se zakladateli, kteří řeší podobná témata. Komunita 70+ Ment2Grow alumni startupů či portfolio partnerských firem programu.

NETWORKING

Řada příležitostí k poznání nových klientů, partnerů, investorů:
 • Pitch Night: Představte svůj startup za 3 minuty, naživo, před sálem více než stovky hostů.
 • Speed Business Meeting: Setkejte se one-to-one s hosty z řad potenciálních partnerů, klientů, investorů a nasbírejte cenné kontakty.
 • Expert & network pool: Čerpejte know-how od více než 200 founderů, expertů, korporátů a VCs, se kterými spolupracujeme.
 • CoEx = Co(nnect)&Ex(pand): Využijte unikátní seznam zkušených byznys expertů s vlastními rozsáhlými sítěmi globálních kontaktů, v řadě technologických specializací, který vám usnadní vstup na zahraniční trhy.
 • Zahraniční cesty: Čerpejte inspiraci na nejvýznamnějších startupových eventech a využijte možnosti networkingu přímo v zemi, na kterou cílíte.

MENTORING

Čeká vás osmiměsíční spolupráce s individuálně vybraným mentorem, který je expertem na témata, která právě aktivně řešíte. Mentory vybíráme ze široké sítě kontaktů a propojujeme je s účastníkem tak, aby z mentoringu vytěžil maximum.

WORKSHOPY

Během osmiměsíčního programu vás čekají workshopy a diskuse na různá témata s experty z oboru:
 • Úvod do mentoringu: Zjistíte, co je jeho podstatou a proč je tak potřebný. Jak si správně nastavit schůzky, jak důležitá je zpětná vazba a co dělat, když máte pocit, že to nefunguje. Naučíte se rozpoznat, kdy je správný čas se ptát, kdy naslouchat a kdy mluvit.
 • Jak na dokonalý pitch: Naučte se mluvit tak, aby vaše slova měla váhu, a identifikujte svůj styl, specifika spontánního a připraveného projevu, správné strukturování pitch prezentací a řeč těla.
 • Právo: Zjistěte, jaké náležitosti by měla obsahovat dohoda zakladatelů, jak zabezpečit ochranu duševního vlastnictví nebo jaké jsou podmínky obchodu a jednání s investory v rámci VC investic.
 • Employer branding & PR: Dozvíte se nejen, co je PR, jak a kdy s ním začít, se kterými tématy se dostat do médií, ale i co se skrývá pod pojmem Employer Branding a jak vám může pomoci v budování pracovního kolektivu a firemní kultury.
 • Lead Generation: Workshop se zaměřením na rozdíly mezi inbound a outbound marketingem, různými kanály a jejich úlohou při generování potenciálních zákazníků i na strategie, které se při generování leadů běžně používají.
 • Investice: Jak na to, když hledáte investora pro svůj byznys. Jaké jsou způsoby získávání financí, na co se investoři dívají a jak postavit pitch deck, který vám pomůže uspět.
 • Zahraniční expanze: Máte v plánu vstoupit na zahraniční trh – zjistěte na kterém začít, jakou strategii zvolit, jak komunikovat se zahraniční cílovou skupinou a jak prodat váš produkt za hranicemi.
 • Sales I. & II.: Prodej je alfa a omega každého byznysu, a proto se mu věnujeme hned dvakrát. Od A do Z, od základního nastavení sales procesu přes prospektování po upselling a account management.
 • Daňové, účetní a právní desatero pro (nejen technologické) startupy: Přehledný průřez vším, co by měli foundeři mít na paměti z pohledu daňových, účetních a právních předpisů, včetně praktických dos & don’ts.
 • Content marketing: Naučte se, jak správně vydefinovat svou cílovou skupinu, jak s ní komunikovat a jaký obsah je pro ni zajímavý.
cs_CZCzech